Obsługa baristyczna

Jak to wygląda?

Jak wiadomo, głównym czynnikiem oceny kawy jest jej smak. Może ona jednak zostać równocześnie podana w bardzo atrakcyjny sposób, co może wyjątkowo podkreślić charakter Waszej uroczystości, imprezy czy eventu. Właśnie dlatego każda z kaw przygotowywana jest przez profesjonalnego baristę techniką latte art, co zdecydowanie uatrakcyjnia podawane napoje. Wzory serca, rozety czy gwiazdy, to tylko jedne z nielicznych, które może wykonać dla Was nasza obsługa baristyczną. Oferujemy Państwu profesjonalne i efektowne pokazy latte art, podczas których prezentujemy bardziej skomplikowane wzory przedstawiające np. logo Państwa firmy, „misia”, „łabędzia”, „psa” oraz inne tworzone przy użyciu sosów czy posypek. Pokaz baristyczny to atrakcja, która z pewnością umili Państwa wesele (barista na wesele), urodziny (barista na urodziny), targi (barista na targi) czy np. imprezę integracyjną (barista na imprezę integracyjną) w Państwa firmie. Nasz barista na event sprawdzi się w każdej sytuacji.

Oprócz dbałości o atrakcyjny wygląd serwowanych kaw, nasz barista do wynajęcia przede wszystkim dba o ich smak oraz jak najwyższą jakość. Duże natężenie ruchu nie jest w stanie wpłynąć negatywnie na serwowane napoje, dlatego nasz barista zapewnia profesjonalną obsługę stoisk targowych. Barista na targach pozwoli wzmocnić prestiż wydarzenia, a mobilny bar kawowy z całą pewnością przypadnie do gustu sporej części odwiedzających. Obsługiwaliśmy jako bariści wiele targów oraz byliśmy obecni podczas otwarcia np. galerii handlowych. Jeśli interesuje Państwa kawa na targi lub tzw. przerwa kawowa podczas szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych – nie stanowi to dla nas żadnego problemu.

Podczas pracy mobilny barista dzieli się doświadczeniem oraz wskazówkami dotyczącymi aspektów związanych z kawą. W wolnych chwilach „wprowadza” gości za bar, by sami spróbowali swoich sił w przygotowaniu unikalnego wzoru (latte art) czy dobrego espresso podczas krótkich warsztatów. Oferujemy także profesjonalny kurs baristyczny, który pozwoli Państwu zdobyć niezbędne umiejętności do samodzielnego przygotowywania smacznych i atrakcyjnie wyglądających kaw.

Na co dzień nasze biuro zlokalizowane jest w Krakowie, ale usługi świadczymy praktycznie w całej Polsce, a także i poza jej granicami. Jeśli zatem mieszkacie Państwo w innym województwie, a jesteście zainteresowani naszymi usługami – gorąco zachęcamy do kontaktu.

Nasz sprzęt

 

Pracujemy na profesjonalnych ekspresach ciśnieniowych i młynkach renomowanych marek, dwu lub jedno grupowych, idealnie nadających się do obsługi imprez oraz prowadzenia prezentacji zarówno dla dużej jak i kameralnej liczby osób. Oprócz tego serwujemy kawę przelewową, która pozwoli na delektowanie się smakiem kaw jednorodnych.

 

Zapewniamy wszelkie wysokogatunkowe produkty niezbędne do realizacji zamówienia. Na stoisku oferujemy również: kubki jednorazowe (z pokrywką) lub porcelanę, serwetki i mieszadełka, wyciskarki do owoców czy blendery (w razie potrzeby).

 

W przypadku, gdy nie posiadacie Państwo własnej lady lub blatu, istnieje możliwość dostarczenia przez nas tzw. mobilnej kawiarni – pełnego zaplecza niezbędnego do zaparzania kawy.

Sprzęt wykorzystywany przez nas podczas obsługi baristycznej

 

Jakiej kawy używamy?

 

Korzystamy z mieszanek specjalnie skomponowanych dla naszej firmy, świeżo wypalanych, co gwarantuje nam najwyższą świeżość i dobrą jakość produktu końcowego a jednocześnie satysfakcję gości.

 

Najczęściej stosowaną na tego typu imprezach jest kompozycja ziaren arabiki z Brazylii oraz Ameryki centralnej wraz z niewielkim dodatkiem afrykańskiej robusty. Możliwe jest również użycie mieszanki 100% arabika z Kostaryki, Indonezji oraz Brazylii, która uszlachetni oraz dopełni podawane słodkie zakąski oraz desery.

 

Dla naszych gości możemy serwować następujące rodzaje kaw: kawę włoską (espresso – ristretto – espresso doppio – espresso lungo – espresso macchiato – cappuccino – caffe latte – caffe mocha – caffe americano – flavoured caffe latte), kawę mrożoną czy kawę z alkoholem. Polecamy również nasze usługi barmańskie w kwestii aromatycznych herbat i efektownych drinków/alkoholi.

Nawiąż z nami kontakt!

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się

Warstwa 8

Warstwa 7

Warstwa 6

Warstwa 5

Warstwa 4

Warstwa 3

Warstwa 2

Warstwa 1