Warsztaty baristyczne – „Coffee Artis”

Profesjonalne warsztaty baristyczne „Coffee Artis” to połączenie pasji oraz miłości do kawy ze skutecznością najlepszych metod szkoleniowych. Gorąco polecamy Państwu odbycie profesjonalnego kursu baristycznego, który wyposaży Państwa w umiejętności niezbędne w pracy jako barista jak i podczas podawania kawy gościom w domu. W naszych szkoleniach koncentrujemy się przede wszystkim na przekazaniu praktycznych umiejętności przyrządzania wyjątkowych w smaku i formie napojów z kawy.

 

Podczas naszego kursu baristycznego (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Częstochowa) uczestnicy będą przygotowywać takie właśnie wzory latte art

Podczas warsztatów odkrywamy:

 

– sekrety przyrządzania prawdziwego espresso;

– triki i tajemnice sztuki malowania na kawie (latte art);

– tajniki warsztatu profesjonalnego baristy;

– alternatywne metody parzenia kawy;

 

Co to jest latte art?

Latte art jest sztuką polegającą na artystycznym zdobieniu powierzchni kawy (zazwyczaj espresso) wzorami, kształtami, figurami czy rysunkami powstałymi ze spienionego mleka.  Pomysł na tego typu urozmaicenie podawanych kaw powstał już w latach 80. XX wieku a obecnie już na stałe wpisał się w baristyczną sztukę.

 

Nasza oferta kursu baristycznego (wraz ze sztuką latte art) w Krakowie powstała aby odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie oraz oczekiwania na tym rynku. Zapraszając gości na kawę można bardzo miło ich zaskoczyć, podając pięknie ozdobioną kawę espresso. Początki nie są łatwe, ale każdy może się tego szybko nauczyć korzystając z naszej oferty kursów, podczas których wiedzę przekazujemy w najprostszy i najbardziej zrozumiały sposób.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych szkoleń?

Barista Arkadiusz Czekaj podczas kursu latte art w Krakowie

Biorąc udział w naszych warsztatach baristycznych:

 

– dotrzymasz kroku światowym trendom i uzyskasz przewagę nad konkurencją;

– będziesz dumny/a ze smaku przyrządzanej przez siebie najlepszej kawy;

– zaskoczysz gości formą podawanej kawy;

 

 

Jakość, którą Państwu oferujemy, stała się magnesem dla coraz liczniejszej rzeszy wiernych, ceniących prawdziwy i niepowtarzalny smak kawy.

 

Wybierz odpowiednie szkolenie dla siebie!

Nie ma dla nas znaczenia, czy pracujesz jako kelner/kelnerka, barman/ka, barista czy chciałbyś/chciałabyś zwyczajnie nabyć nową umiejętność i zaskakiwać swoich gości. Nasze kursy powinny sprostać Twoim oczekiwaniom!

 

Kurs baristyczny

 

To tak naprawdę znacznie więcej niż kurs baristyczny. Jest to wręcz prawdziwa sztuka przygotowywania (parzenia) perfekcyjnej kawy. W czasie naszego szkolenia dowiesz się, jak przygotować najwyższej jakości:

– espresso;Etapy tworzenia wzoru latte art prezentuje barista - Arkadiusz Czekaj

– macchiato;

– irish coffee;

– idealnie zrównoważone cappuccino.

To wszystko w wizualnej oprawie Latte Art. Prezentujemy także alternatywne metody parzenia kawy.

W naszych kursach, większą połowę zajęć stanowią zajęcia praktyczne. Mnóstwo praktycznych
ćwiczeń połączonych z wiedzą doświadczonych praktyków, przy wykorzystaniu ekspresów
renomowanych marek daje nam nowe i cenne umiejętności – do zastosowania od zaraz!)

 

Warsztaty Latte Art

 

Warsztaty te to całodniowe szkolenie poświęcone sztuce Latte Art, o której więcej pisaliśmy powyżej. Celem warsztatów latte art jest nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności odpowiedniego spieniania mleka oraz przygotowywania kaw metodą latte art.

 

Konsultacje baristyczne

 

Planujesz otworzyć kawiarnię i poszukujesz doświadczonej osoby, która doradzi Ci, aby cały proces przebiegnie szybko i gładko? A może masz problemy ze swoją kawiarnią i nie wiesz gdzie leży ich przyczyna? W obu przypadkach zachęcamy do kontaktu. Oferujemy profesjonalne konsultacje baristyczne, podczas których odpowiemy na Twoje wszystkie pytania oraz zasugerujemy właściwy plan działania (np. krok po kroku, jak otworzyć własną kawiarnię).

 

Możemy wykonać również tzw. audyt baristyczny, polegający na kompleksowym prześwietleniu Twojego biznesu oraz znalezienia i rozwiązania problemów. Szkolenia organizujemy zarówno w lokalu klienta jak i w otwartych grupach dla indywidualnych klientów.

 


 

Zainteresowała Cię nasza oferta? Gorąco zachęcamy do kontaktu  poprzez formularz kontaktowy, mailowo lub telefonicznie. Informacje odnośnie najbliższych wolnych terminów oraz cen poszczególnych szkoleń udzielamy mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy!

Nawiąż z nami kontakt!

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się